Spłonął młyn Szancera w Tarnowie

Pożar w opustoszałym od lat budynku wybuchł około godziny drugiej nad ranem w niedzielę wielkanocną. Według relacji świadków pożar pojawił się w kilku miejscach jednocześnie i rozprzestrzenił się na cały obiekt. W akcji gaśniczej uczestniczyło 16 zastępów straży pożarnej, łącznie około 60 strażaków. Ogień udało się opanować o 3.30 ale dogaszanie trwało jeszcze kilka godzin. Strażacy nie wykluczają podpalenia.

Młyn parowy został wybudowany przez Henryka Szancera w połowie XIX w.  W 2009 r. został sprzedany tarnowskiemu przedsiębiorcy, który miał wyremontować budynek. Znajdujący się w zabytkowym układzie urbanistycznym obiekt nie był  wpisany do rejestru zabytków, ale był objęty szczegółowymi wytycznymi opracowanymi przez tarnowskiego konserwatora zabytków, a odnoszącymi się do zakresu wykonywanych prac remontowych.

[su_highlight background=”#d41117″ color=”#f5f5f5″]Nowe ustalenia: [/su_highlight]Przyczyną pożaru XIX wiecznego młyna było celowe podpalenie. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie