Przełom po 9 miesiącach od wielkiej kradzieży w Dreźnie

Fot. dpa

Prokuratura w Dreźnie wydała komunikat, według którego niemiecka policja w środę 2 września po przeszukaniu kilku lokali mieszkalnych oraz biznesowych zgromadziła obszerny materiał dowodowy, który pozwala mówić o przełomie w śledztwie prowadzonym od czasu listopadowej kradzieży.

Zasoby zostały skierowane w celu wykrycia mężczyzny, który sprzedawał karty SIM do telefonów komórkowych zarejestrowane na podstawie fikcyjnych danych osobowych. Zaistniało podejrzenie, iż sprzedał on sprawcom kilka kart SIM lub wprowadził je do obrotu w kawiarni internetowej przy Hermannstrasse w berlińskiej dzielnicy Neukölln.

Zaznaczono jednak, że nie jest jak na razie wiadome, czy wiedział on planowanym przeznaczeniu kart.

Podczas przeszukania jego mieszkania przejęto dokumenty biznesowe oraz telefony komórkowe wraz z zapisanymi danymi. Prokurator Jürgen Schmidt w rozmowie z BILD wyraził nadzieję, iż dowody te dostarczą wskazówek co do tożsamości nabywcy karty SIM, a tym samym sprawców kradzieży.

Więcej informacji:

https://www.bild.de/regional/dresden/dresden-aktuell/dresden-berlin-grossrazzia-nach-juwelen-raub-im-gruenen-gewoelbe-72703658.bild.html

https://tvn24.pl/swiat/drezno-wlamanie-do-gruenes-gewoelbe-prokuratura-o-pierwszym-punkcie-zaczepienia-4681921