3 osoby zatrzymane w związku z włamaniem i kradzieżą z Zielonego Sklepienia

Fot. Annette Riedl/dpa/picture alliance przez Getty Images

W akcji z 16 listopada oraz dzisiejszego poranka niemiecka policja przeprowadziła serię nalotów w berlińskich dzielnicach Neukölln i Kreuzberg. Zatrzymano trzy osoby, które prokuratura w Dreźnie oskarżyła o kradzież i dwa przypadki podpalenia. Osoby te staną jeszcze dziś przed sędzią śledczym. W całej akcji wzięło udział ponad 1600 funkcjonariuszy.

Do przeprowadzenia tak wielkiej operacji oddelegowano funkcjonariuszy z kilku niemieckich landów. Naloty objęły 18 nieruchomości, w tym mieszkania, garaże i samochody. Według oświadczenia policji funkcjonariusze poszukają skradzionych obiektów oraz wszelkich dowodów w sprawie, w tym dysków komputerowych, odzieży i narzędzi.

W trakcie prowadzonego już niemal rok śledztwa, które od marca utrudniały obostrzenie związane z sytuacją epidemiologiczną, niemiecka policja stale zbliżała się do sprawców. Jeszcze w marcu opublikowano portret pamięciowy jednego z podejrzanych, a we wrześniu dokonano nalotu na sklep i prywatną rezydencję w Berlinie (czytaj więcej).

Źródła:

https://www.theguardian.com/world/2020/nov/17/three-detained-in-germany-over-1bn-green-vault-jewel-heist

https://news.artnet.com/art-world/dresden-heist-thieves-1924209