Dwie kradzieże w Książęcym Pałacu we Wleniu

Fot. Wleninfo.pl

Do bulwersujących bezczelnością sprawców zdarzeń doszło w Pałacu Książęcym we Wleniu w województwie dolnośląskim.

W nocy z soboty (14/15.11) łupem dwóch złodziei, których uwieczniły kamery monitoringu, padł zabytkowy zegar oraz spawarka. Jak podaje portal Wlenifo.pl, po weekendowym zajściu wszystkie drzwi pałacu zostały starannie zamknięte i sprawdzone ok. godziny 23 w niedzielę. W poniedziałek rano okazało się, że drzwi są otwarte, a nocą doszło do kolejnej kradzieży, ponownie zarejestrowanej przez monitoring.

Sprawcy pojawili się około godziny drugiej w nocy, bez problemu otwierając drzwi i dostając się do wnętrza, co uprawdopodobnia wersję zdarzeń, według której weszli wcześniej w posiadanie oryginalnego klucza i sporządzili jego kopię. Przez dwie godziny penetrowali kolejne pomieszczenia, wynosząc między innymi sprzęt RTV i AGD, lustro i stojącą na korytarzu figurkę – usiłowali nawet ukraść wiszącą na ścianie jednej z sal halabardę, którą ostatecznie porzucili.

Nagrania z obu zajść zostały udostępnione przez portal Wlenifo.pl i znajdują się w linkach. Sprawami zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim (47 87 35 200).

Czytaj więcej:

http://wleninfo.pl/kolejne-wlamanie-do-palacu-zlodziejska-szajka-dwie-kolejne-noce-okrada-palac/

http://wleninfo.pl/kradziez-w-palacu/