Pożar zabytkowego dworku w Lublinie

Fot. KM PSP Lublin (za pośrednictwem portalu Lublin112)

Trwa ustalanie przyczyn pożaru zabytkowego budynku w Lublinie – nie było to pierwsze tego typu zdarzenie w tym miejscu.

Dym i ogień, wydobywające się z obiektu przy ul. Wesołej w Lublinie, zostały zauważone w poniedziałek około godziny 6:40. W trwającej kilka godzin akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej. Płomienie zniszczyły wnętrze budynku, a także poddasze oraz konstrukcję dachu. Wstępnie straty zostały oszacowane na ok. 100 tys. zł.

Wpisany do rejestru zabytków (1972 r.) obiekt przez ostatnie lata obiekt był niezamieszkały i popadał w coraz większą ruinę. Obecnie obiekt wraz z działką znajduje się w prywatnych rękach – właścicielem jest jedna z firm developerskich.

Ma miejscu biegli przeprowadzili już pierwsze oględziny i na razie prowadzone są czynności, których celem jest wyjaśnienie okoliczności pojawienia się ognia. Jak podaje portal Lublin112, w budynku nie było energii elektrycznej, drzwi i okna były zaś zabezpieczone, aby do środka nikt przypadkowy nie mógł się dostać.

Źródła:

https://www.lublin112.pl/trwaja-policyjne-czynnosci-w-sprawie-pozaru-zabytkowego-dworku-wlascicielem-obiektu-jest-deweloper-zdjecia/