Wyroby ceramiczne o wysokiej wartości skradzione z muzeum w Leeuwarden

Fot. Holland.com

Policja w Leeuwarden poinformowała, że poszukuje wskazówek w sprawie kradzieży 11 cennych przedmiotów z Muzeum Ceramiki Princessehof.

Skradzione obiekty obejmują m. in. starożytną chińską ceramikę, ale nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów dotyczących brakujących przedmiotów. Mówi się, że kradzież miała miejsce około 5 rano 13 lutego br., kiedy nieustalona liczba osób włamała się do muzeum.

Policja zareagowała natychmiast po otrzymaniu automatycznego zgłoszenia. Podczas przeszukiwania okolicy policjanci znaleźli kilka przedmiotów z muzeum, ale nadal brakuje czterech skradzionych elementów.

Jeden z najcenniejszych eksponatów prezentowanych w muzeum, XI-wieczna miska z chińskiej ceramiki Ru, pozostaje całkowicie bezpieczny, jak podkreślali przedstawiciele Muzeum.

W Muzeum Ceramiki Princessehof znajdują się niektóre z najcenniejszych dzieł sztuki ceramicznej w kraju. Należą do nich starożytne chińskie wazy, a także bezcenna współczesna ceramika.

Źródło:

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/leeuwarden-museum-burglary-11-high-29204266?fbclid=IwAR2NyfzlSDAnYVpe0jcQvLnWJstr0S-llVv0DpMMPYLTpJ3do8lQojKSIqI

https://northerntimes.nl/high-value-ceramic-items-stolen-from-leeuwarden-museum/