Zabytkowy tramwaj zapalił się, wioząc pasażerów

Fot. Metropolia Bydgoska

Do zdarzenia doszło po godzinie 13.30 na ul. Wojska Polskiego w pobliżu skrzyżowania z Trasą Uniwersytecką w Bydgoszczy. W trakcie jazdy z pasażerami zapalił się zabytkowy tramwaj z końca XIX wieku.

Pożar wybuchł na dachu tramwaju, w którym jechało 25 pasażerów i dwie osoby obsługi: motorniczy i konduktorka. Wszyscy po zatrzymaniu pojazdu opuścili tramwaj. Konduktorka doznała kontuzji łokcia w trakcie opuszczania pojazdu.

Służby musiały czekać na odłączenie napięcia linii trakcyjnej, by przystąpić do działań. Po odłączeniu zasilania strażacy zdławili pożar przy pomocy gaśnic proszkowych. W akcji gaśniczej wzięły łącznie udział cztery zastępy straży pożarnej.

Tramwaj Herbrand został wyprodukowany w 1896 roku i był jednym z 16, które zastąpiły tramwaje konne, kiedy uruchomiono trakcję elektryczną. Jego renowację przeprowadzono w 2012 r. Pojazd obecnie kursuje w soboty, niedziele i święta.

Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru.

Źródła:

https://bydgoszcz.tvp.pl/71973884/pozar-tramwaju-herbrand-w-bydgoszczy

https://tvn24.pl/pomorze/bydgoszcz-pozar-zabytkowego-tramwaju-z-konca-xix-w-zapalil-sie-wiozac-pasazerow-nagranie-7289615

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,30070608,zapalil-sie-dach-zabytkowego-tramwaju-w-bydgoszczy-ucierpiala.html