Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Legalne/nielegalne poszukiwanie zabytków i obrót zabytkami

Czerwiec 20, 2016

Instytut Administracji i Prawa Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu wraz z Muzeum Miejskim Sztygarka w Dąbrowie Górniczej Muzeum Miasta Jaworzna Pałacem Schöna Muzeum w Sosnowcu oraz Działem Promocji WSH serdecznie zapraszają na konferencję naukową pt. : “Legalne/nielegalne poszukiwanie zabytków  i obrót zabytkami”. Konferencja odbędzie się dnia 20 czerwca 2016 roku (poniedziałek) w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu ul. Kilińskiego 43, 41 – 200 Sosnowiec, aula 005. Początek konferencji, godz. 10.00.
Celem konferencji jest przybliżenie różnych aspektów poszukiwania zabytków,  podzielenie się refleksjami na temat specyfiki rynku obrotu zabytkami, przyjrzenie się zjawiskom poszukiwania zabytków i obrotu zabytkami z perspektywy: poszukiwaczy, właścicieli zabytków oraz uczestników rynku obrotu zabytkami. Niewątpliwie, nakreślona zostanie sylwetka ,,poszukiwacza” i to zarówno tego, który dopełnia wszelkich procedur legalnego pozyskiwania zabytków, jak i tego, który poszukuje i wydobywa zabytki nielegalnie. W dużym stopniu uwaga skoncentrowana zostanie także na samym przedmiocie poszukiwań i obrotu, czyli na zabytkach, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków archeologicznych. Istotna będzie odpowiedź na pytanie, czy obowiązujące regulacje prawne są adekwatne do aktualnie obserwowanego w praktyce zjawiska poszukiwania zabytków i obrotu nimi. Przedstawione zostaną także rozwiązania przyjęte w innych krajach europejskich (na przykładzie Niemiec). Przeprowadzona analiza oraz dyskusja pozwoli na sformułowanie propozycji de lege ferenda i zarysowanie optymalnego kierunku rozwoju polskiego prawodawstwa w obliczu badanych zjawisk poszukiwania zabytków i obrotu nimi.

Program >>>

Szczegóły

Data:
Czerwiec 20, 2016
Kategoria:
Tagi:
,

Organizator

Instytut Administracji i Prawa Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Muzeum Miejskie Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miasta Jaworzna, Pałac Schöna Muzeum w Sosnowcu oraz Działem Promocji WSH

Miejsce

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
ul. Kilińskiego 43
Sosnowiec, 41-200
+ Google Map